فهرست بستن

سنگ را بستن  و سگ را رها کردن !

مجیــد مشیــدی

سنگ را بستن  و سگ را رها کردن !

واژه ” ترور”‌ يك كلمه لاتين است و آنچنان كه در كتاب های مرجع آمده به ” ترس زياد ” ‌معنی شده است. همچنين تروريسم به مفهوم به كارگيری خشونت و تهديد با انگيزه سياسی آمده است. مفهومی بنام رژيم ترور هم داريم كه مربوط به دولت تروريست است كه ممكن است عرصه­ی فعاليت­های تروريستی آنها به خارج از مرزها هم راه يابد. هر كجا مخالفی باشد يا به زعم اين رژيم، تهديدكننده­ی موجوديت، اهداف، منافع و… آنها باشد، شخصيت حقيقی يا حقوقی باشد، مورد ترور جسمانی و روانی قرار می ‌گيرد: ” رژيم ترور نيز به رژيمی اطلاق می ‌شود كه از طريق ايجاد وحشت، حبس و كشتار مخالفان خود، حكومت می ‌كند. سرمایه داری، جنگ خود “علیه تروریسم” را امروز هم با کمک همان دولت ها و نیروهای بنیادگرا و سرکوبگری به پیش می برند که سیاست ترور و سرکوب شان، خود ایجادکنندهٔ فاجعهٔ کنونی  در جهان بوده است. تروریسم در جهان سرمایه داری متولد میشود و رشد می کند و در جهان سوم خود را آشکار میکند. کشورهای غربی به گونه ای وانمود میکنند که گویی این پدیده ای نوظهوراست در صورتی که این روند ریشه در رفتارهای گذشته آنها دارد.

آخرین عملیات تروريستی دولت ایران ، ترور دکترمسعود علی محمدی در تهران که شواهد نشاندهنده این است که دولت خود سازماندهنده است ولی مانند گذشته به کشورهای دیگر و اپوزیسیون نسبت می دهد. یک بار دیگر تروريست  دولتی پس ازبه بن بست رسیدن در معضلات سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی اقدام به بر هم زدن نظم می کند چونکه برای سردمداران رژیم اسلامی بهترین نظم، بی نظمی است که آنان می توانند با ایجاد رعب و وحشت وسیع به اهداف خود برسند. آیا لبنانیزه کردن ایران در این روز کلید خورده است؟

وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۱۹۹۷بنا به شرایط آن دوران و لاس زدن با آخوند فریب کارخاتمی و در مقابل درخواست رژیم اسلامی برای محدود کردن فعالیت سازمان مجاهدین ، آنان را در لیست تروریستی قرار داد.  کلینتون  بر این باور بود که با دادن این چنین امتیازی می تواند حداکثر بهره ورداری در بده و بستان هایش با رژیم اسلامی را برای خود و متحدانش برنامه ریزی کند. این عمل بهترین هدیه برای یک دولت تروريستی مانند رژیم اسلامی بود. پس از قرار دادن نام مجاهدین در لیست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا  و سپس  جامعه اروپا و ا نگلیس،  چراغ سبزی  برای  رژیم تروریستی اسلامی بود که  آنان حمله موشکی خود را به قرارگاه های مجاهدین آغاز کنند.  

فراموش نکردیم که در دوره ی دوم ریاست جمهوری رفسنجانی بود که وزیر اطلاعات علی فلاحیان و معاونت امنیتی وی سعید امامی بودند که مخالفین دگر اندیش سر به نیست می شدند و صدای شان با عملیات وزارت اطلاعات خاموش می شد. ادامه ی آن به دوره ی خاتمی  رسید که دست به جنایات دیگری زده شد. به خصوص در سلاخی کردن فروهرها و ترور پوینده ، مختاری ،  مجید شریف و.. . اتفاق افتاد . در همان زمان  خاتمی  رئیس جمهور و دوران طلائی  مدعیان اصلاح طلبی  بود که چگونه قتل های زنجیره ای سازماندهی شدند ؟ اعتراضات دانشجویان در هیجده تیر به طرز فجیعی به خاک وخون کشیده شد و یا چگونه یک اتوبوس مملو از نویسندگان و شاعران و … که عازم ارمنستان بودند ، با رها کردن اتوبوس از سوی راننده می بایست که  همه بر ته دره فرستاده می شدند که معجزه آسا اتوبوس به مانع بر خورد کرد و سرنشنیانش عمری دوباره یافتند. پس از این واقعه سازماندهی  قتل های زنجیره ای داخل و خارج از کشورشروع شد.

سایت بی ال تی، که اخبار حقوقی و دادگاهها در واشینگتن را منتشر می کند روز دوازدهم ژانویه  نوشت :

” امروز وکلای سازمان مجاهدین خلق ایران آخرین تلاش خود را برای استیناف در یک دادگاه در واشینگتن ارائه دادند. به نوشته این منبع، مایر براون، همکار اندرو فرای، که وکالت مجاهدین در دادگاه استیناف آمریکا را به عهده دارد، این سازمان را به عنوان گروهی دموکراتیک و سکولار ستود که به مدت ۸ سال در تروریسم درگیر نبوده است و آن را با سابقه «پاک» توصیف کرد.  بیش از ۱۰۰ نفر که بسیاری از آنها حامیان مجاهدین بودند در این دادگاه حضور داشتند. سال گذشته وزارت خارجه آمریکا درخواست لغو نامگذاری تروریستی را رد نمود و این آخرین بار برای مجاهدین بود. سازمانی که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده و برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ در لیست تروریستی آمریکا نامگذاری شد.  قانون فدرال آمریکا اجازه می دهد که سازمانها از وزارت خارجه درخواست بررسی مجدد بکنند. درخواست بازبینی مستقیما به شعبه دادگاه واشینگتن داده می شود. ” (1)

از این خبر بسیار خرسند شدم. نمی خواهم در اینجا به مباحث دخالت سرمایه داری در امور اپوزیسیون یک کشور که خود نیاز به تحلیل شرایط و اوضاع جهان پس از فرو پاشی دیوار برلین  بر می گردد ، وارد شوم. آیا کسی که برای دفاع از وطنش متجاوزی را بکشد این عمل او را نیز می توان ترور یا آدمکشی و جنایت نامید ؟ آیا کسی را که از توده های محروم و زحمتکشان  دفاع کرده و ناگزیر متجاوز را بکشد جنایت کرده است ؟ حال خطاب به وجدان های بیدار می‌پرسم به راستی تروریست کیست؟ کسانی که مایه‌ی ترس و وحشت در بین مردم هستند یا کسانی که از حقوق طبیعی خود و مردم‌شان دفاع می‌کنند؟

چه کسی دارنده ابزار و آلات ترور و استفاده کور و بدون تبعیض آن علیه تمام کره زمین است ؟  چقدر این حرف مائو عمیق و منطبق بر واقعیت است که گفت : ” امپریالیست ها دنیا را به آتش می کشند ، اما وقتی مردم یک شمع روشن می کنند فریادشان به هوا می رود !”

اینترنشنال آنالیست، رسانه دیگر آمریکایی، درگزارش خود به قلم پروفسور دانیل زوکر، درمورد دادگاه استیناف واشینگتن می نویسد: سازمان مجاهدین ۱۳ سال پیش توسط وزارت خارجه و درمسیر تعامل جویی کلینتون- آلبرایت با درخواست آخوندهای حاکم بر تهران در لیست سازمانهای تروریست خارجی قرار داده شد. از آنجا که در پرونده های مشابه در انگلستان در سال ۲۰۰۸ و در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ این سازمان براساس اطلاعات علنی ومحرمانه پیروز شده است نتیجه مطلوبی از دادگاه واشینگتن قابل انتظار است. اگر یکبار دیگر از مجاهدین رفع اتهام شود، این پیروزی به مردم ایران اکسیژنی را که برای جرقه زدن آزادی نیاز دارند ارائه خواهد داد. (2)

به نظرنگارنده خارج شدن نام مجاهدین ازلیست تروریستی وزارت امورخارجه آمریکا که خواسته مردم ایران و اپوزیسیون رژیم اسلامی است ، می تواند: یک ، انرژی تشکیلاتی سازمان مجاهدین  که سیزده سال برای خارج شدن از لیست تروریستی تلاش کرده را آزاد می کند و شاید بتوانند جدی تر برای سازماندهی جبهه همبستگی ملی با سایر احزاب و سازمان ها و شخصیت های منفرد سرنگونی طلب که نیاز مبرم امروز است وارد میدان شوند بدون شک این اتحاد عمل مبارزاتی شتاب به سرنگونی رژیم اسلامی  خواهد داد.  دو ، از بین بردن فشار دولت عراق بر مجاهدین مستقر در قرارگاه اشرف خواهد بود چونکه دولت مالکی تحت امر ولایت فقیه برمحور، بودن نام مجاهدبن در لیست تروریستی وزارت امورخارجه آمریکا، اقدام به تهاجم به کمپ اشرف کرده و خواهان اخراج آنان است. سه، انتقال آنان را ـ  در شرایط اصطراری ـ  به یک کشور اروپائی سهل تر می  کند.

آیا بهتر نیست از آمریکا و متحدانش  بپرسیم مردم  ایران از کی بیشتر از همه وحشت دارند؟ از رژیم جنایتکار ولایت فقیه و متحدانش و ماشین سرکوب آنان یا ازنیروهای اپوزیسیون که برای رهائی توده ها از چنگال ارتجاع سیاه مبارزه می کنند ؟  مردم از کی می ترسند و به کی عشق دارند؟ تا دیر نشده سگ ـ رژیم اسلامی ـ را ببندید و نام اپوزیسیون ایران را از لیست تروریستی حذف کنید !

1ـ منبع: همبستگی ملی، 23 دی 1388

2ـ همان منبع

مجیــد مشیــدی

20 ژانویه 2010

madjidmoshayedi@gmail.comwww.m-moshayedi.com