فهرست بستن

بایست،خارج از کشور گور جمهوری اسلامی و طرفدارانش شود!

مجیــد مشیــدی

بایست ،خارج کشور گور جمهوری اسلامی و طرفدارانش شود!

سالیان سال است که جمهوری اسلامی  برای نفوذ در میان اپوزیسیون رادیکال و جذب نیرو از میان ایرانیان در خارج کشور تلاش کرده است. يك مقام وزارت اطلاعات حكومت اسلامی كه چند سال پیش به اروپا پناهنده شده است در يك افشاگری بی سابقه اعلام كرد كه در معاونت های ده گانه وزارت اطلاعات واحدهايی وجود دارد كه مأموريتشان ايجاد هسته های تحت كنترل در درون اپوزيسيون خارج ازكشور است. به گفته اين مأمور ، وزارت اطلاعات مطالبی راكه برای ايجاد توازن ميان جناحهای نظام لازم دارد به له يا عليه يكی از شخصيتهای بلندپايه نظام، يا جناحهای آن، از طريق اين هسته ها در خارج از كشور مطرح می نمايد. وی سپس اضافه می كند: « كار جذب ايرانيان از طريق واحدهای مربوط به سفارتخانه ها در هر كشور انجام می شود و فقط در آمريكا اين كار بعهده افراد مشخصی است. پس از آنكه فرد شناسايی شد بسته به اينكه به ايران رفت و آمد داشته باشد يا خير كارها تنظيم می شود. معمولاً كار جذب افرادی كه به ايران مي روند و می آيند بسيار ساده است و ريششان راحت در گرو می باشد. در مورد ساير ايرانی ها نيز از طرق مختلف اقدام می شود از جمله بوسيله دوست و آشنای آنها و شناخت از زندگيشان، نيازهايشان، مشكلاتشان و تمايلاتشان اين كار انجام مي شود، شناسايی مخالفان فعال در خارج از كشور و تهيه پرونده از آنها جزو وظايف اوليه شبكه است و آنها چندين كارشناس كامپيوتر برای اين منظور به خارج از كشور ارسال داشته اند  ».

تمام تلاش و کوشش رژیم اسلامی به جز چند مورد با آگاهی اپوزیسیون سرنگونی طلب و هموطنان نقش بر آب شده است. بدین جهت سردمداران  جمهوری اسلامی ، مخالفان رادیکال و سرنگونی طلب را به کمک سرویس های اطلاعاتی کشورهای غربی هر چه بیش تر محدود کرده و بازگشت پناهندگان را یک امر عادی جلوه داده است. اواخر سال 1383 «شورای عالي امور ايرانيان خارج از كشور» شكل گرفت كه در بدو تاسيس زير مجموعه وزات امور خارجه قرار گرفت. با آغاز به كار دولت احمدی نژاد، دبيرخانه اش ارتقاء يافت و به نهاد رياست جمهوری منتقل گرديد. رحیم مشائی به عنوان نماینده احمدی نژاد در شورا و محمد شریف ملک زاده نیز دبیرکل امور ایرانیان خارج از کشور هستند. دیگر اعضای این شورا عبارتند از: وزیر امور خارجه ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، وزیر اطلاعات ، وزیر امور اقتصادی و دارائی، وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،وزیر کار و امور اجتماعی، وزیر بهداشت،درمان وآموزش پزشکی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رئیس سازمان صدا و سیما رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، رئیس مرکز مشارکت امور زنان نهاد ریاست جمهوری، فراکسیون امور ایرانیان خارج از کشور مجلس شورای اسلامی.

وظائف «شورای عالي امور ايرانيان خارج از كشور»  مطابق آئین‌نامه اجرائی عبارتند:

 1)- بررسی و تصویب سیاستها و برنامه‌های کلان در ارتباط با ایرانیان خارج از کشور.

 2)- اتخاذ تدابیر لازم برای تعامل سازنده‌تر با ایرانیان خارج از کشور.

 3)- حمایت از حفظ هویت ایرانیان خارج از کشور.

 4)ـ حمایت از حقوق حقه ایرانیان در عرصه‌های مختلف اعم از امور حقوقی و کنسولی، فرهنگی،

      اجتماعی،اقتصادی، قضائی و …

 5)- هماهنگی و بهینه‌سازی سیاستهای دستگاههای مختلف درون کشور در نحوه ارائه خدمات و

      تسهیل و تحکیم پیوند ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور از طریق پیشنهاد قوانین ضروری و تصویب

      مقررات مناسب.

نظام جنایتکار اسلامی که در داخل کشور مردم راحلقه آویز می کند و زندان هایش مملو از توده های مردم است و بدون تجاوز ، شکنجه و سرکوب مردم نمی تواند به حیات ننگین خود ادامه بدهد یک مرتبه خواستار ” تعامل سازنده‌تر با ایرانیان خارج از کشور” است و با وقاحت تمام از ” حمایت از حقوق حقه ایرانیان در عرصه‌های مختلف اعم …” دم می زند. همین شورا سازماندهنده همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور بود که از تاریخ 11تا 14 مرداد امسال در تهران برگزار شد ، احمدی نژاد بانک اطلاعات ایرانیان مقیم خارج از کشور را در همین همایش افتتاح کرد. این بانک با هدف دستیابی به سوابق ایرانیان مقیم خارج و همچنین دسترسی سریع تر به اطلاعات طبقه بندی شده و استفاده بهتر از  ایرانیانی که آماده همکاری با رژیم جمهوری اسلامی هستند ،ایجاد شده است.

در دوران رفسنجانی و سپس خاتمی فعالیت جمهوری اسلامی برای جذب و نفوذ در بین ایرانیان خارج کشور آغازشد، ولی به دلایلی نامشخص به طور سیستماتیک ادامه نیافت. دیدگاه دولت احمدی نژاد در خصوص ایرانیان مقیم خارج از کشور، به عنوان یک فرصت برای نیل به اهداف بلند مدت جمهوری اسلامی در نظر گرفته شده است. حضور بيش از  5 ميليون ايرانی مقيم خارج با توانايی مالی حدود  1000ميليارد دلاری امری نيست که نظام اسلامی بتواند از آن چشم پوشی کند.بنابر این طرح برنامه جذب ایرانیان در تشکلی بنام ” شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ” توسط و نظارت جانشین احمدی نژاد کلید خورده است. اظهارات اسفندیار مشائی در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، نشاندهنده آن است که دولت کودتا توجه ویژه ای به مسائل مالی و امنیتی ایرانیان خارج از کشور داشته و دارد. در ادامه این طرح بود که در تاریخ بیست چهارم اسفند ماه سال 1388، دولت کودتا اقدام به تاسیس ”مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور“ نمود.


محمد شريف ملك زاده دبيركل شورای عالی امور ايرانيان خارج از كشور می گوید: در بانك حاضر، 500 هزار اسم وجود دارد كه اميدواريم تا پايان سال( 1389 )، آن را به يك ميليون نفر برسانيم.  متاسفانه علیرغم پتانسیل کم نظیر هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور، بانک اطلاعاتی جامع و مناسبی از ایرانیان خارج از کشور در هیچ یک از نهادهای دولتی و غیردولتی تا به امروز تشکیل نشده است. لذا جمع آوری اطلاعات اقتصادی، اجتماعی، علمی، فرهنگی و…. ایرانیان مقیم خارج از کشور، یکی از اهداف عملیاتی مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور می باشد.” باید گفت که این پروژه در اصل، تروریزه کردن فضای فعالیت اپوزیسیون در  خارج کشور، توطئه برای نا امن کردن و جنایی کردن فضای فعالیت سیاسی مخالفین جمهوری اسلامی، و بالاخره ارعاب مردم و به تسلیم کشاندن آنها، هدف این سلسله از اقدامات در این دوره است.

سالهاست که فعالیت گسترده وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در خارج کشور علیه اپوزیسیون آغاز شده ولی این روند امروز پیچیده تر ادامه دارد. جمهوری اسلامی توسط جاسوسان تعلیم دیده در خارج کشور بین ایرانیان ایجاد رعب و وحشت کرده تا بتواند به راحتی به صفوف مخالفان رخنه و آنان را شناسائی و از وحدت و همبستگی آنان جلوگیری کنند. برای مقابل با تهاجم وزارت اطلاعات به ایرانیان مقیم خارج کشور، می بایست اپوریسیون رادیکال و منسجم عمل کند و برون کشور را برای آنان ناامن کنند. باید آرامش روحی و روانی عوامل رژیم اسلامی را در خارج به هم زد.


واقعيت اين است تا آنجا كه به دول غربی برمی گردد در استمالت از آخوندها راه طی ناشده باقی نگذاشته و تا ته خط با جنایتکاران حاکم بر ایران رفته اند. ولی حقيقت مبارزات چندین ساله مخالفان سرنگونی طلب، تمام اين تشبثات خائنانه را درنورديده و دود كرده است و باز اين رژيم آدمكش است كه به رغم تمام تلاشهای شيادانه، برای جلوگيری از افشاگريهای اپوزیسیون مترقی و دمکرات ، همچنان فعال و پر توانا  می خواهد راه فعالیت های  مخالفان در خارج کشور  را سد کند! زهی خیال باطل!

پس بهتر است همه جيره خواران آخوندها در خارج از کشور و دانش آموختگان وزارت اطلاعات نقاب از چهره برداشته و در حفظ و نگهداری از رژيم پوسيده كه در سراشيب سقوط قرار گرفته از هيچ رذالت و فرومايگی دريغ نكنند، چرا كه سرنوشت اين جانيان پليد با آخوندهای جنايتكار حاكم بر ايران گره خورده است و در هر جنايتی كه روزانه و ساعت به ساعت مرتكب ميشوند از اعدام نوجوانان كه قبل از رسيدن به سن بلوغ ناشكفته پرپر می شوند تا اعدام و سنگسار زنان و مردانی كه قربانيان همين رژيم ضدبشری هستند، سهیم می باشند.

با ابراز نفرت و انزجار از اقدامات حقوق بگیران وزارت اطلاعات استبداد مذهبی حاکم در ایران توجه هموطنانمان را به حیله های دستگاههای جاسوسی و تروریستی این رژیم اسلامی جلب کرده و خواستار برخورد فعال علیه توطئه جدید  آن هستیم که دولتهای اروپایی قاطعانه مانع فعالیتهای مزدوران و جاسوسان رژیم ایران در کشورهای اروپایی شوند. محاکمه و افشاء جاسوسان بهترین روش مقابله با جاسوسان است. در این راه هیچ تردیدی نباید به خود راه دهیم بلکه باید بشکل عمیق و بنیادی همه آزادیخواهان و برابری طلبان وهمه تبعیدیان وطرفداران شرف و انسانیت نه دکانداران دو نبش ، بر سر این مهم یعنی فشار به دولت ها و مقامات قضائی اتحادیه اروپا را به همه جانبه ترین شکل ممکن در دستور کارمان قرار دهیم و از دولت ها با همه توان محاکمه علنی همه عوامل پشتیبان رژیم جمهوری اسلامی را خواستار گردیم.

با توجه به تهديدات گوناگون شبكه اطلاعاتی رژيم آخوندی بود كه اتحاديه اروپا طی مصوبه يی در ماه آوريل 1997 مقرر كرد كه ” به مامورين اطلاعاتی رژيم ويزا نخواهد داد و عناصر اطلاعاتی رژيم را از خاك كشورهای اتحاديه اروپا بيرون خواهد راند” ، متأسفانه به خاطر سياست مماشات و استمالت ملايان تاكنون اين مصوبه به مرحله اجرا گذاشته نشده است! به نظر نگارنده، تمام نیروهای مترقی و دمکرات در جبهه اپوزیسیون میبایست به هر طریقی که مایلند به جامعه اروپا فشار بیاورند که مصوبه در رابطه با ماموران اطلاعاتی رژیم اسلامی به مرحله اجرا گذاشته شود! تا شاید بتواند از این طریق امنیت اتحادیه اروپا و شهروندان خودشان را تضمین کرده باشند. بایست،خارج کشور گور جمهوری اسلامی و طرفدارانش شود!

مجیــد مشیــدی

21آگوست 2010

30 مرداد 1389

madjidmoshayedi@gmail.comwww.m-moshayedi.com