امروز صبح مطلع شدیم که در حمله ای وحشیانه به پناهجویان اشرف در عراق، تعداد بسیاری – تاکنون 34 نفر – کشته، تعدادی مجروح و تعدادی به گروگان گرفته شده اند.
ما امضا کنندگان زیر این کشتار سبعانه را شدیدا محکوم کرده و از مقامات ملل متحد، صلیب سرخ، و کمیسیون پناهندگان می خواهیم که عاجلانه در پایان دادن به این قتلعام در انظار عمومی، جلوگیری کرده، و در رساندن دارو جهت درمان فوری مجروحان اقدام به عمل آورند.
در همین ارتباط، خبرگزاری بی بی سی فارسی به نقل از مقامات عراقی گزارش می کند که نیروهای عراقی در این امر دخالتی نداشته اند «آقای موسوی افزوده که این افراد در نتیجه درگیری در بین ساکنان این اردوگاه کشته شدند و نیروهای عراقی در کشتن این افراد دخالتی نداشته اند». به باور ما امضا کنندگان، تنها مسوول این جنایت دهشتناک دولت عراق و نیروهای وابسته به آن و رژیم جمهوری اسلامی است، و انتشار «درگیری در بین ساکنان این اردوگاه» دروغی بزرگ برای انحراف افکار عمومی و رفع تقصیر از این جنایت جنگی است.
باری دیگر بر اتحاد هر چه سریعتر نیروهای سرنگونی طلب در راستای براندازی نظام جمهوری اسلامی، و استقرار حاکمیت مردم بر مردم اصرار می ورزیم، و تضعیف این جبهه وسیع را به نفع رژیم ارزیابی می کنیم.
امضاء
داریوش افشار، سعید اطلس، کورش طاهری، علی فیاض، مجید مشیدی، علی ناظر
10 شهریور 1392
برای ثبت و اعلام حمایت خود از متن فوق با آدرس زیر تماس بگیرید (لطفا بنویسید حمایت می کنم)
اسامی به ترتیب ساعت و تاریخ دریافت
فریبا راد، جمال فراهانی، علیرضا محسنی، حمید مشهدی، اسداله باقری، الهه طباخ ماهر، سیاوش منصوری، وریا محمدی، حشمت ورداسبی، فریبا رها، مارک هیل (م.افق)، نادر ثانی، بهار فرامرز، میلاد مختوم، اسماعیل مرادی، بهرام ناظم، علیرضا وحید دستگردی، زهره ریاحی، علی مزرعه کار، علی فراهانی، محمد خادمی، محسن غفاری زاد، صفدر صادقی، رضا آزاد، مریم افشاری، رضا سهرابی، کمیته بین المللی نجات ایرانیان IranSOS، محمد هُشی، فریده سهرابی، محبوبه غفاری زاد، رسا افشار، نسترن اداره چی، عزیز فولادوند، محمود مقدس، سینا علوی نسب، محمد مزرعه کار، نوید زرگری، فرزاد قائم، سعید رضا راد، شیوا حسینی، محمدرضا پورکاشف، مهدی محمدی، علی رسایی، مریم مرادی، بهاره راد،